Македонија и Бугарија на бојното поле на историјата – Гласни идеи

Обмислувајќи ја историјата, догматизирајќи го апсурдот – Македонија и Бугарија на бојното поле на историјата. Во оваа епизода на подкастот „Гласни идеи“ гостува Васко Гичевски.

 

|2020-10-12T12:05:47+00:0012 октомври 2020|Актуелно, Вести, Видео / Фотографија|