Мики Јанкулоски

Авторот нема внесено податоци

ВО ПЕТОК: Протест за стоп на увоз на опасен отпад

Од движењето за климатска правда Fridays For Future Skopje за овој петок најавија протестна sit-in акција пред Собранието, со почеток од 15 часот. Во целост го проследуваме нивното соопштение: Дворските игри кои партиите ги [...]

|2020-01-28T16:02:28+00:0028 јануари 2020|Актуелно, Вести|