„Во одбрана на Дебар Маало“:„Нека се гради нова сала, но Жерновски да одговори на нашите барања“

Од здружението потсетуваат дека, „БАУЕР БГ“ е фирма која ги доби тендерите за голем дел од објектите во проектот Скопје 2014 Според најавата, Општина Центар ќе гради повеќенаменска спортска сала за 3.000 гледачи на [...]

|2017-06-16T17:44:01+00:0016 јуни 2017|Актуелно|

Прва жртва во Лондонскиот пожар е сириски бегалец

Според Британски Индипендент 23 годишниот Мухамед Ел Хаџали е првата жртва на пожарот во зградата Гринвалд. Мухамед Ел Хаџали заедно со својот брат Омар како бегалци ја напуштиле Сирија каде веќе 6 години се војува [...]

|2017-06-16T17:24:27+00:0016 јуни 2017|Актуелно, Свет|