Приватизација на сонцето

  Од 2014 година, влезот на посетителите во Националниот парк Пелистер се наплаќа. Посетителите кои доаѓаат со свој автомобил, или со моторцикл плаќаат 50 денари , 80 денари чини за влезот за комбе, додека 150 [...]

Автобус до затвор

  Низ социјалните мережи денес кружи оваа фотографија по последната прес конференција на СЈО, на којашто беше побарана од Кривичниот суд мерка притвор за највисоките функционери на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, Сашо Мијалков, Миле Јанакиески, Гордана [...]

|2017-07-04T14:30:33+00:0030 јуни 2017|Ова не е Сатира|