Автобус до затвор

 

Низ социјалните мережи денес кружи оваа фотографија по последната прес конференција на СЈО, на којашто беше побарана од Кривичниот суд мерка притвор за највисоките функционери на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, Сашо Мијалков, Миле Јанакиески, Гордана Јанкуловска и други.

Дали е овој автобусот кој треба да ги превезе до тоа место? На ваков начин се шегуваат некои корисници на социјалната мрежа фејсбук.

|2017-07-04T14:30:33+00:0030 јуни 2017|Ова не е Сатира|