Левица до жителите на Босилово: „Газдите и милионерите не ги интересира вашето здравје, туку само нивниот профит“

СКОПЈЕ, 01.09.2017 – Во пресрет на референдумот во врска со изградба на рудник во Иловица Струмичко, кој ќе се одржи во Босилово, на 03. септември, во недела, партијата Левица се обрати со соопштение до јавноста, [...]

| 2017-09-02T09:53:25+00:00 1 септември 2017|Актуелно, Вести, Некатегоризирано|

Левица: „Ќе ги поздравуваме позитивните, но ќе ги критикуваме негативните политики на новата влада“

СКОПЈЕ, 01.06.2017 – На денешната прес конференција по повод синоќешното изгласување на нова влада, Левица го поздрави крајот на како што велат, авторитарното владеење на ВМРО – ДПМНЕ и Никола Груевски. Притоа нагласија дека, [...]

| 2017-06-12T19:26:40+00:00 1 јуни 2017|Актуелно, Вести|

Неофицијално: во фабриката „11 октомври“ се кршат работничките права

  Според информации од членови на раководството на политичката партија Левица во фабриката „11 Октомври“ веќе десетина месеци работниците немаат добиено плата и надоместоци. Во Македонија, работничките права  од 1991 година наваму систематски се кршат [...]

| 2017-05-23T12:36:37+00:00 8 мај 2017|Вести|