Левица пред Собранието испрати порака до владата, опозицијата и Столтенберг: „Во НАТО ниту под уставно име“

СКОПЈЕ, 18.01.2018 – Политичката партија Левица денес со анти – НАТО транспаренти пред собранието на Република Македонија (РМ), во пресрет на обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг пред пратениците, испрати силна порака како [...]

|2018-01-18T16:25:07+00:0018 јануари 2018|Актуелно, Вести, Видео / Фотографија|