Насловна2018-04-19T11:23:34+00:00

АКТУЕЛНО

Војската на САД е поголем загадувач од повеќе од 140 земји – редуцирањето на оваа воена машина е нужност!

|23 јули 2019|Актуелно, Вести, Некатегоризирано, Свет|

Јаглеродниот отпечаток на американската војска е енормен. Како и корпоративните синџири за снабдување, таа [...]

Новинарите непожелни на седницата на дисциплинската комисија за случајот на Инспекторот Ѓорѓи Илиевски – интегрален фејсбук статус на Васко Маглешов

|19 јули 2019|Актуелно, Вести, Некатегоризирано|

Во прилог, го пренесуваме фејсбук статусот на новинарот на Макфакс Васко Маглешов, кој зборува [...]